fbpx
20.8 C
Skopje

ВИДЕО: Папата го стопираше протоколот, откако полицајка беше отфрлена од коњ додека тој проаѓаше

АКТУЕЛНО

На вчерашната посета на Чиле, папата Франциско нареди да се стопира неговиот автомобил и целиот протокол.

Ненадејно се случи мала незгода, откако една од полицајките, беше отфрлена од коњот, падна и се удри. Иако никој не очекуваше, целиот протокол беше стопиран.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -