fbpx
19.8 C
Skopje

Си-Ен-Ен: Меланија попопуларна од Доналд

АКТУЕЛНО

Првата дама на САД, Меланија Трамп се уште е попопуларна од својот сопруг, американскиот претседател Доналд Трамп, јави Си-Ен-Ен.

Истражувањето на телевизијата покажало дека 47 отсто од испитаниците имаат позитивно мислење за Меланија, а Доналд Трамп го поддржуваат 40 отсто од анкетираните Амeриканци.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -