21.8 C
Skopje
Tuesday, July 23, 2024

ВИДЕО: Роналдо со раскрварена глава, извади мобилен да ја види повредата

Кристијано Роналдо погоди два пати во победата на неговиот Реал Мадрид и Депортиво Ла Коруња со 7:1.

Со оваа победа Реал Мадрид се врати на четвртата позиција во шпанската Примера.

ФОТО

Натпреварот го одбележа моментот кога по еден заработен удар во лицето, Роналдо извади мобилен телефон за да види колку е сериозна неговата повреда.

Португалецот заработи удар од дефанзивецот на Депортиво, Фабиан Шар, при постигнувањето на вториот гол, по што заработи повреда под левото око.

https://www.youtube.com/watch?v=tr-cbaH6JXA

поврзани објави

Последни објави