fbpx
20.8 C
Skopje

ИМА НАДЕЖ: Македонија и Кире не се предаваат со фитнес битката

АКТУЕЛНО

Од Хрватска ни пристигаат информации дека ситуацијата со капитенот Кире Лазаров, може сепак да биде и позитивна и покрај победата.

Тој не го доигра кошмарниот меч со Шпанија, затоа што во 10. минута ја повреди задната ложа по која мораше болниот меч да го гледа од клупа.

Но според она што го дознаваме од Загреб, по денешните прегледи на Кире Лазаров, лекарскиот тим влева надеж дека сепак може Кире и да заигра до крајот на првенството за Македонија.

Повеќе за ова на Sportclub.mk

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -