fbpx
17.8 C
Skopje

Санчез отсвири на пијано нешто специјално за фановите на Манчестер јунајтед (ВИДЕО)

АКТУЕЛНО

Чилеанецот уште по промоцијата ги импресионираше фановите на тимот од „Олд Трафорд“.

Официјално, Алексис Санчез се пресели во Манчестер јунајтед, заврши трансфер сагата околу чилеанскиот интернационалец која долго се вртеше низ медиумите на Островот.

Манчестер јунајтед и Арсенал ја потврдија трампата помеѓу Санчез и Мхитарјан, а Чилеанецот направи нешто специјално за фановите на тимот од „Олд Трафорд“, на пијано им ја отсвири „Glory, Glory Manchester United…“…

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -