21.8 C
Skopje
Tuesday, July 23, 2024

Северна Кореја ќе возврати доколку САД ја реализира одложената воена вежба

Северна Кореја предупреди дека нема да „седи со скрстени раце“ доколку САД ја реализираат одложената воена вежба со Јужна Кореја по зимската Олимпијада.

Тоа предупредување во писмо до Обединетите нации го пренесе севернокорејскиот министер за надворешни работи Ри Јонг Хо.

поврзани објави

Последни објави