fbpx
20.8 C
Skopje

Пол Погба ја грееше клупата против Хадерсфилд: Мурињо објасни зошто донел таква одлука

АКТУЕЛНО

Црвените ѓаволи во 26. коло од Премиер лигата одиграа натпревар против екипата на Хадерсфилд кој заврши во нивна полза од 2:0.

Она што беше интересно за овој меч е тоа што новото засилување на Јунајтед Алексис Санчез постигна гол за прв пат во дресот на клубот и тоа во своето деби, но интересен беше фактот што французинот Пол Погба наместо да му прави друштво на терен, тој го следеше натпреварот како дел од играчите кои беа на клупата за резерви.

„Пол е фантастичен играч, според мене тој е најталентираниот играч за врска во светот, но ако остане на клупата еден натпревар, тоа не е крај на светот“, изјави „Специјалниот“ по мечот со Хадерсфилд.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -