29.8 C
Skopje
Tuesday, July 23, 2024

Возниак ги продаде своите биткоини

Стив Возниак, еден од ко-оснвачите на компанијта „Епл“ ги продал своите криптовалути бидејќи смета дека доста му е експериментирање.

Возниак ги продал биткоините кога нивната вредност изнесувала околу 20 илјади долари, меѓутоа не откри колку поседувал.

Тој неговите биткоини ги купил летото во 2017 година кога еден биткоин изнесуваше околу 700 долари.

поврзани објави

Последни објави