29.8 C
Skopje
Tuesday, July 23, 2024

Меси ја покажа својата верност кон Барса: Одби 100 милиони евра по сезона

Како што пренесува угледниот „Мундо Депортиво“, Лионел Меси пред да го продолжи договорот со Барселона на маса имал понуда од 100 милиони евра по сезона.

Меѓутоа, минатото лето за Меси пристигнала астрономска понуда од кинеската Супер лига, а да ја прифател истата, би заработувал неверојатно 100 милиона евра по година.

Сепак, Меси одлучи да остане во Барселона, а тимот од Кина кој му го нудел овој договор ер Хебеи Фортугна

Стариот договор на Аргентинецот со Каталонците требаше да истече на крај од оваа сезона, но тој во ноември ја продолжи соработката со Барселона до 2021 година.

Извор: СпортКлуб

поврзани објави

Последни објави