fbpx
20.8 C
Skopje

Анчелоти денес на Вембли го следеше својот нареден клуб?

АКТУЕЛНО

Тотенхем во дербито на Северен Лондон го совлада Арсенал со минимални 1:0.

Погодокот е дело на незапирливиот Хери Кејн, а за резултатот да биде релативно поднослив за топчиите се погрижи нивниот голман Петр Чех кој со неколку свои феноменални одбрани го спасуваше својот тим.

На трибините на овој прекрасен натпревар беше Карло Анчелоти за кого се шпекулира дека има шанси да го предводи лондонскиот состав на местото на Арсен Венгер.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -