fbpx
20.8 C
Skopje

Шилегов за грчки медиум: Меѓу македонската и грчката влада постои намера да се реши овој проблем

АКТУЕЛНО

Подобро е да ги решаваш проблемите отколку да ги игнорираш, вели скопскиот градоначалник за грчкиот весник „Документо“.

Ние со премиерот сакаме да ги решавме, а не да создаваме проблеми, вели Шилегов за весникот.

– Кога сакаш да решиш еден проблем, го решаваш. Кога не сакаш, не го решаваш. Она што го гледам во овој момент е дека меѓу двете влади постои едно расположение, намера да се реши проблемот, вели Шилегов.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -