fbpx
-1.2 C
Skopje

Полицаец при обид да приведе нападнат со тупаници и клоци!

АКТУЕЛНО

Полициски служени од полициската станица во Охрид во текот на ноќта се здобил со телесни повреди откако бил нападнат од лице при обид да се уапси.

Во 02:30 часот во ПС ОН-Охрид, при приведување по претходно нарушен ЈРМ А.Т.(26) од с.Волино–Дебарца, физички го нападнал полициски службеник удирајќи го со тупаници и клоци во пределот на главата и телото.

По асистенција од другите полициски служебиниц истиот бил приведен и задржан во ПС за понатамошна постапка. Се работи на целосно расчистување на случајот.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -