fbpx
19.8 C
Skopje

ВИДЕО: Ермал Мета и Фабрицио Моро ќе ја претставуваат Италија на Евровизија 2018

АКТУЕЛНО

Победници на 68. издание на музичкиот фестивал во Санремо се Ермал Мета и Фабрицио Моро со песната „Non mi avete fatto niente“.

https://twitter.com/SanremoRai/status/962482141417431040/photo/1?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=http%3A%2F%2Fa1on.mk%2Farchives%2F852711

Тие ја освоија круната и традиционалниот „леончино” – малиот златен лав што се доделува на победникот на „Сан Ремо“.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -