fbpx
24.2 C
Skopje

ЗОИ: Канадскиот тим стигна до златото во уметничко лизгање

АКТУЕЛНО

Златниот медал во тимското натпреварување во уметничко лизгање на Зимските олимписки игри во Пјонгчанг отиде кај репрезентацијата на Канада.

Патрик Чен, Кејтлин Озмонд, Габриел Дејлман, Меган Дјуамел, Ерик Редфорд, Теса Вирту и Скот Моао го освоија првиот златен медал за нивата земја во оваа дисциплина.

Втори беа руските натпреарувачи, додека трета беше репрезентацијата на САД.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -