fbpx
15.8 C
Skopje

Меси? Па тој е мачкина кашлица во однос на…

АКТУЕЛНО

Првиот натпревар во Лига на шампиони меѓу Барса и Челси се игра во вторник на Стемфорд Бриџ и Челси ќе направи се да осигура било каква предност пред реваншот во Барселона.

Некогашниот фудбалер на каталонскиот клуб Цеск Фабрегас изјави дека повеќе му е страв од Иниеста отколку од Меси иако тој има 33 години.

– Тој е и понатаму сјајен играч кој покажува дека годините не се важни. Кога имате талент тогаш го имате до крај не земајќи го предвид тоа дали сте на почеток или на крај од политичката кариера. Сите зборуваат за Меси, но јас се обидувам да го тргнам вниманието кон Иниеста бидејќи тој веќе еднаш му наштети на Челси и тоа во 2009 година кога ја однесе Барса во финале, рече Фабрегас.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -