fbpx
24.2 C
Skopje

НАВИВАЧИТЕ ОДУШЕВЕНИ: Топчиите со најдобриот чекор во историјата, ова би требало да биде пресврт на настаните

АКТУЕЛНО

Фудбалскиот клуб Арсенал потпиша денес нов, пет годишен договор за спонзорство со авиокомпанијата Емиратес.

Арсенал соопшти дека новиот договор е “најголемиот спонзорски договор“ кој тој клуб некогаш го потпишал, а британските медиуми наведуваат дека е вреден 280 милиони долари.

Играчите на Арсенал ќе го носат логото на компанијата на дресовите до крајот на сезоната 2023/24.

Емиратес е спонзор на Арсенал од 2004. година, а името на таа компанија се наоѓа на дресовите на Арсенал од 2006. Авиокомпанијата од Дубаи, исто така, има право и на име стадионот во северниот Лондон до 2028. година.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -