12.8 C
Skopje
Monday, May 27, 2024
spot_img

Спасувачката акција дава резултати: Четири нови живи лица извадени од под хотелот во Италија

Во Италија и понатаму спасувачките тимови се во трка со времето за извлекување на преживеани во хотелот кој е затрупан со снег по лавина која што се случии пред три дена.

Како што информираат светските медиуми ноќеска, околу 3 часот по локално време, успеале да спасат две жени и еден маж, а уште еден маж бил спасен утрото.

Вчера од под урнатините беа спасени четири деца и една жена.Така сега бројката на спасени се искачи на 10 лица.

Во текот на ноќта биле пронајдени и тела на две жени, со што бројот на жртви сега изнесува четири, а 15 луѓе се уште се водат за исчезнати.

Хотелот во планинскиот венец Гран Сасо беше затрупан со лавина на 18 јануари.

поврзани објави

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Последни објави