fbpx
20.8 C
Skopje

Сталоне не е мртов!

АКТУЕЛНО

“Актерот Силвестер Сталоне починал рано утрово во својот дом во Лос Анџелес”. Овој наслов ги шокираше фановите на култниот актер низ целиот свет, пишува The Sun.

Но, брзо стана јасно дека веста беше измама, а Сталоне е добро. Веста првпат циркулираше на неколку јужноамерикански медиуми, а потоа и на неколку американски медиуми.

Според неа, актерот кој играше Роки и Рамбо починал од рак на простата.

Таквите информации за Сталоне не претставуваат преседан. Во 2016 година неколку медиуми во САД испратија холивудски амблем од задгробниот живот, по што тој лично мораше да ги демантира информациите и да израдува сВоите фанови дека се наоѓа во добра здравствена состојба.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -