12.8 C
Skopje
Monday, May 27, 2024
spot_img

Лице од Гана со лажен италијански пасош сакало да ја напушти Македонија

Во текот на вчерашниот ден, државјанин на Гана се обидел нашата држава да ја напушти со лажен пасош на Италија, но при обидот бил откриен и задржавн.

Некаде околу 13.30 часот на ГП„Аеродром Александар Велики“ на излез од Р.Македонија, поради употреба на фалсификуван италијански документ бил приведен 24-годишниот А.Б.од Гана.

Лицето било преземено од страна на инспектори од ОПКМСР, и по консултација со ЈО, на истиот му биле одземени личните документи и ќе му биде поднесена кривична пријава по редовна постапка.

поврзани објави

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Последни објави