fbpx
20.8 C
Skopje

Србија сака да купи руски хеликоптери Ми-35 од Белорусија

АКТУЕЛНО

Србија пројавува интерес да купи најмалку шест противотeнковски хеликоптерi Ми-35 од руско производство, пишува весникот „Вечерње новости“.

Можно е Белград да ги купи хеликоптерите од Белорусија, но во процесот на преговори важна улога има и Русија, која како земја производител треба да се согласи со зделката.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -