fbpx
18.8 C
Skopje

Груевски му честита на Трамп преку Твитер

АКТУЕЛНО

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ му честита на претседателот на САД Доналд Трамп преку Твитер.

„Честитки претседателе Трамп. Нова енергија за стратешкото партнерство и пријателство помеѓу Република Македонија и Соединетите американски држави“, напиша Груевски на Твитер.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -