13.8 C
Skopje
Thursday, May 23, 2024
spot_img

ФОТО: На песната „На мој начин“ од Френк Синатра танцуваше претседателскиот пар

Новоизбраниот претседател на САД Доналд Трамп и неговата сопруга Меланија танцуваа на балови организирани во чест на неговата инаугурација.

Пред публиката Трамп изјави дека неговиот прв ден на функцијата е одличен.

„Луѓето кои не се однесуваа особено добро со мене, велат, дека сме се справиле навистина многу добро денес. Изгледа како Бог да не гледаше одозгора“, рече тој

На два од трите бала, организирани во негова чест, новиот претседател и неговата сопруга танцуваа под звуците на песната на иконата Френк Синатра „My way“ – „На мој начин“ во друштво на потпретседателскиот пар и членови на семејството на Трамп.

 

поврзани објави

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Последни објави