30.8 C
Skopje
Friday, June 21, 2024

„Специјалниот“ повторно во центарот на вниманието: Што напиша Мурињо на натпреварот со Ливерпул?!

Тренерот на Манчестер Јунајтед Жозе Мурињо често знае да биде во центарот на вниманието кога станува збор за натпреварите меѓу Јунајтед и нивните најголеми спортски ривали.

Па, така и на денешниот натпревар, тој се обиде да предизвика внимание кај спортска јавност откако запишуваше веројатно некои работи за натпреварот, при што за момент го подигна ливчето и го покажа кон камерата. За жал, пораката не беше разберена од никој, но затоа пак, на социјалните мрежи, особено на Твитер започнаа шегите од страна на фановите кои се обидуваа да дешифрираат што напишал „специјалниот“.

https://twitter.com/theonsideview/status/972461237606010881/photo/1?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=http%3A%2F%2Fsportclub.mk%2F%25d1%2584%25d0%25be%25d1%2582%25d0%25be-%25d1%2582%25d0%25b2%25d0%25b8%25d1%2582%25d0%25b5%25d1%2580-%25d0%25b3%25d0%25be%25d1%2580%25d0%25b8-%25d1%2588%25d1%2582%25d0%25be-%25d0%25bf%25d0%25b8%25d1%2588%25d1%2583%25d0%25b2%25d0%25b0%25d1%2588%25d0%25b5-%25d0%25bc%25d1%2583%25d1%2580%25d0%25b8%2F

поврзани објави

Последни објави