24.8 C
Skopje
Sunday, May 19, 2024
spot_img
spot_img

Го фати лудило: Урнебесна реакција на помошниот судија за која зборува цел фудбалски свет!

Големото дерби во Шкотска помеѓу Селтик и Глазгов Ренџер секога носи возбуда и посебна магија.

Таков случај беше и викендов, а интересен момент се случи кога Симуновиќ со лакт удри противнички играч на Ренџерс, па доби црвен картон поради тоа.

https://twitter.com/talkingbaws/status/972824866998112256?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=http%3A%2F%2Fsportclub.mk%2Fvideo-urnebesna-reakcija%2F

 

Но она што на гледачите остана своевиден парадок е реакцијата на помошниот судија Даглас Рос при оваа ситуација кога на цел глас урлаше и викаше „Црвен, црвен, црвен“.

поврзани објави

- Advertisement -spot_img

Последни објави