3.8 C
Skopje
Sunday, December 3, 2023

Почина уште еден затвореник во КПД „Идризово“

Уште еден затвореник од КПД „Идризово“ го загуби својот живот пренесува „ТВ21“. Според информациите станува збор за 59 годишен затвореник со иницијали М.С.

Починатиот се пожалил на болка во градите, а починал во затворската амбуланта. Телото е предадено на обдукција, со цел да се утврди причината на смртта, пред да биде предадено на семејството.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -