30.8 C
Skopje
Thursday, June 20, 2024

Сеад Кочан денеска бил во влада

Како што информира порталот А1он бизнисменот Сеад Кочан попладнево бил во владата на Република Македонија.

Со кого се сретнал бизнисменот и која била целта на неговата посета на владата од а1он не успеале да дознаат.

Кочан е сопственик на телевизија НОВА и Трансмет и истиот е обвинет за нелегално добиен тендер од 17 милиони евра за ископ на јаглен и јаловина во РЕК Битола.

поврзани објави

Последни објави