35.8 C
Skopje
Wednesday, June 12, 2024

Георгиевски: Дремевте и работевте против нас кога можевме да ја спасиме Македонија!

Претседателот на ВМРО НП Љубчо Георгиевски му одговори на денешниот говорник пред Собранието на Република Македонија.

ЕВЕ ШТО НАПИША ГЕОРГИЕВСКИ: 

Еден говорник пред парламентот праша: Каде е сега Љубчо?
Буквално баш во тој момент шетав со пријатели и бев негде околу споменикот на Александар.
А ти непознат патриоту кај беше ти кога Љубчо се бореше за Македонија? Потсети се какви трици тогаш си ручал и колку многу си верувал дека тоа е наместена војна. Ако побараш внимателно ќе најдеш дека уште пред петнаест години сум ги предвидел денешните настани.
Кога можевме да ја спасиме Македонија дремевте и работевте против единствените кои се бореа.
И така патриоту битката што ја водите многу одамна е изгубена. А многу од тие што денес сте пред парламентот дадовте придонес во тој пораз.

Еден говорник пред парламентот праша: Каде е сега Љубчо? Буквално баш во тој момент шетав со пријатели и бев негде…

Posted by Ljubco Georgievski on Wednesday, March 14, 2018

поврзани објави

Последни објави