fbpx
-1.2 C
Skopje

АМСМ: Внимателност на возачите, сообраќајот по влажни коловози

АКТУЕЛНО

Авто-мото Сојузот на Македонија информира за внимателност на возачите ширум државата, поради тоа што сообраќајот се одвива во зимски услови, по влажни коловози, со остатоци од кашест снег, по интервенција на дежурните екипи од Македонијапат.

И натаму во прекин за сообраќај е патниот правец Скопје-Македонски Брод преку ЈПУЗПП ЈАСЕН.

Во клисурите и засеците можна е појава на помали одрони, особено на патните правци: Кочани – М.Каменица – Делчево, Виница – Берово, Гостивар – Стража, Маврово-Дебар-Струга, Д.Капија – Удово, Катланово-Велес, Крушево – Демир Хисар и Ресен-Буково.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -