fbpx
22.8 C
Skopje

ВИДЕО: Тепачка помеѓу жените во турскиот парламент, мажите само гледаа

АКТУЕЛНО

Во краток период, се случи и втората тепачка во турскиот парламент, откако претседателот на оваа држава, Реџеп Таип Ердоган се одлучи да ги зголеми ингеренции на претседателот.

Овојпат „чест“ да се пресметаат имаа жените, почнувајќи тепачка, додека мажите беа само гледачи.

https://www.youtube.com/watch?v=jEsKtZX7i3U

Пред само неколку денови, ситуацијата беше идентична во турскиот парламент, со тоа што тогаш се пресметаа мажите.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -