25.8 C
Skopje
Friday, June 21, 2024

Познати составите за реванш натпреварите од Лига на шампионите, Един Џеко од прва минута за Рома, Мохамед Салах за Ливерпул..

Барселона со високи 4-1 ја совлада Рома во првиот натпревар од четврт-финалето од Лига на шампиони, додека Ливерпул исто така како домаќин на изненадување на сите со висок резултат го совлада Сити на Пеп и тоа со 3-0.

Џеко ќе игра од првата минута за Рома која ќе тргне исклучително офанзивно, а интересно е што Салах е опоравен и ќе почне да игра уште во прва минута од натпреварот против Сити.

ФОТО
Фото

https://www.youtube.com/watch?v=yp90idHxn8w

поврзани објави

Последни објави