fbpx
8.8 C
Skopje

Пожар во Супер Тинекс на „Борис Трајковски“

АКТУЕЛНО

Пожар избувна утрово во објектот на Супер Тинекс лоциран на булевар „Борис Трајковски“ во Кисела Вода.

Според информациите од Противпожарната бригада, пожарот избувнал во деловен простор во Супер Тинекс. Направена е материјална штета.

Интервенирале три противпожарни возила и пожарот е изгаснат.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -