fbpx
4.8 C
Skopje

НЕВЕРОЈАТНО: Чистејќи ја куќата пронајде лотариско ливче од милион долари

АКТУЕЛНО

Џоемел Панис од американската држава Орегон за малку ќе се онесвестеше кога средувајќи го својот стан пронајде лотариско ливче со неверојатна добивка од милион долари.

Тој го купил ливчето од лотаријата Мега Милионс на 15 јануари минатата година во мини маркет во Њупорт и го ставил во коверт и потоа потполно заборавил на тоа.

Имал луда среќа што го пронашол ливчето осум дена пред истекот на добивката, така што успеал да си ги земе парите што ги освоил.

 

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -