27.8 C
Skopje
Thursday, June 13, 2024

(ВИДЕО) Заев: Новата влада ќе биде предводена од СДСМ

„Јас го немам добиено решението за „Пуч“, моите адвокати веќе го имаат добиено, најверојатно затоа што сум често во Скопје, а мојата домашна адреса е во Струмица. Верувам дека денеска или утре сигурно ќе стигне“ рече лидерот на СДСМ, Зоран Заев во одговор на новинарски прашања.

Заев додаде дека е време кризата да заврши, а кризата како што вели самиот тој, ќе заврши со формирање на влада, за која верува дека ќе биде предводена од Социјалдемократскиот сојуз.

поврзани објави

Последни објави