37.8 C
Skopje
Sunday, July 14, 2024

Лосос со бело вино

Состојки:
– сол
– црн бибер
– 10 мл. маслиново масло
– 25 мл. бело вино
– 220 гр. лосос

Подготовка:
Лососот ставете го да се пече во загреана рерна на 220 степени со маслиново масло и бело вино 12 минути. Зачинете со сол и црн бибер. Послужете со салата по желба.

На здравје!

поврзани објави

Последни објави