fbpx
-4.2 C
Skopje

Хоџа и Бошковски персони „Нон грата“ во САД: Реакција на амбасадата на САД за советниците на Заев

АКТУЕЛНО

Како што известува ТВ21, со реакција за двајцата советници на премиерот Заев, Џезаир Шаќири и Љубе Бошковски пристигнала и од амбасадата на САД во Скопје. Од таму, за ТВ21 потврдуваат дека изразиле загриженост поради новоименуваните функционери кои се наоѓаат на црната листа на САД.

Црната листа се користи за блокирање и ограничување на патувањата на граѓани непожелни во Америка поради националната безбедност, пишува во соопштението на Американската амбасада во Скопје.
Извор: ТВ21

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -