17.8 C
Skopje
Tuesday, April 16, 2024
Платено политичко рекламирање

Тереза Меј доаѓа во Скопје

Британската премиерка Тереза Меј на 18 мај веднаш по средбата Заев-Ципрас што ќе се одржи во Софија, ќе допатува во посета на Скопје.

Таа ќе оствари средби со државно-пиолитичкиот врв на Македонија. Ова е прва посета на толку висок државник од Велика Британија по подолго време.

поврзани објави

- Advertisement -

Последни објави