10.8 C
Skopje
Saturday, April 20, 2024
Платено политичко рекламирање

Георгиевски: Никола Попоски да се осврне на политиката што Македонија ја води кон Бугарија од 1949 година до денес

Георгиевски на својот официјален фејбук профил ја прокоментира неодамнешната колумна на министерот за надворешни работи Никола Поповски која се однесуваше на изјавата на сега веќе поранешниот Претседател на Бугарија Плевнелиев.

Еве што напиша тој:

 

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -spot_img

Последни објави