11.8 C
Skopje
Saturday, May 18, 2024
spot_img

Наумче Мојсоски по втор пат татко

Еден од најдобрите ракометни бекови кој некогаш заиграл за македонската репрезентација, Наумче Мојсоски утрово по втор пат стана татко, а среќната вест ја сподели на социјалните мрежи.

Сопругата Марија му го роди второто синче, кое ќе го носи името Стефан. Денес е среќен ден за целата фамилија Мојсоски. Нека е жив и здрав малиот Стефан, па во иднина да тргне по стапките на својот татко Наум.

поврзани објави

- Advertisement -spot_img

Последни објави