13.8 C
Skopje
Thursday, May 23, 2024
spot_img

ВИДЕО: Непријатни снимки – гувернерот на Минесота се онесвести за време на говор

Непријатни сцени се случија за време на изгласувањето на буџетот за 2017. година во Минесота, откако гувернерот Марк Дејтон колабираше за време на својот говор.

Додека имаше 40 минутен говор, Дејтон најпрво се напи вода, но веднаш потоа се онесвест. Брзата реакција на луѓето околу него не дозволија да падне на земјата.

Гувернерот веднаш бил пренесе во болница, од каде што е пуштен на домашно лекување, а неговата здравствена состојба е стабилна.

поврзани објави

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Последни објави