3.8 C
Skopje
Wednesday, November 29, 2023

Средба на Заев и Река: Очекуваме Груевски да го врати мандатот

Претседателот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, Зоран Заев, попладнево оствари средба со амбасадорот на Република Албанија во Македонија, Фатос Река, а се разговараше за очекувањата на СДСМ за ставање крај на политичката криза.

Според информациите, Заев на средбата истакнал дека очекува Никола Груевски на 29 јануари да го врати мандатот, а потоа СДСМ да формира влада.

„Очекуваме на 29 декември Груевски да го врати мандатот, а после неуспешниот негов обид, СДСМ да биде партијата која ќе формира Влада во Република Македонија“, изјавил Заев.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -