3.8 C
Skopje
Wednesday, November 29, 2023

ФОТО: Ина воодушевува, Романија ја има новата Бијонсе

Романија има вистинска сеназција на светската музичка сцена. Станува збор за Елена Александра Апостолеану, или повеќе позната под уметничкото име Ина.

Пејачката која има 31 открива дека нејзини идоли се Селин Дион и Витни Хјустон, но најмногу Бијонсе, со која ја споредија и голем број на светски медиуми.

Песната „Хот“ ја искачи на врвот на светските листи, па веќе ја гледаат како една од најпопуларните жени во Романија, но и во цела источна Европа.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -