fbpx
4.8 C
Skopje

Трет земјотрес во Македонија во текот на оваа недела

АКТУЕЛНО

Попладнево околу 16 часот во Македонија бил регистриран земјотрес со интензитет од 2 степени по Рихтер. Епицентарот бил регистриран на 36 километри северозападно од Скопје, поточно на границата со Косово, но сепак не бил почуствуван во главниот град на Македонија.

Ова е трет земјотрес кој е почувствуван во Македонија во текот на оваа недела.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -