11.8 C
Skopje
Saturday, May 18, 2024
spot_img

Создадено пиво со вкус на „Орео“

Со седиште во Вирџинија, пиварата „The Veil Brewing Co“ соопшти дека создала пиво со вкус на колачиња „орео“. Својот нов производ таа го нарече Hornswoggler. Пивото е со додадено чоколадо и млеко, а веќе е хит меѓу љубителите на пиво и десерти.

Илјадници луѓе се собраа пред продавниците и пиварата на подготовка за да можат да го вкусат ова пиво. Првата продукција беше распродадена за неколку часа.

„Чекањето се исплатеше за нешто вкусно како што е ова“ напиша на Твитер еден од оние кои го пробаа новиот производ.

поврзани објави

- Advertisement -spot_img

Последни објави