fbpx
7.8 C
Skopje

За жал или за среќа овие комбинации од знаци никогаш нема да бидат среќни заедно

АКТУЕЛНО

Започнуваме со тоа дека секое правило има исклучок. Затоа, ако се наоѓате себеси и партнерот во следните редови но и покрај тоа сте среќни, тогаш ние од срце ви посакуваме таа среќа да трае цел живот!

Но поверојатно е веќе да имате горчливо искуство и да се согласите со напишаното. Бидејќи има карактери кои едноставно не си одговараат и тоа е. Нема добри и лоши, само некомпатибилни. А од гледна точка на астрологијата тоа се следниве.

Водолија и Риби

Водолиите се слободољубиви луѓе кои со огромен интерес ги изучуваат сите можности кои им ги нуди животот. Нивните дејства се непредвидливи и обично водени од нивните моментални желби. Не умеат да ги покажуваат чувствата, ниту пак паѓаат на романтични изненадувања.

Рибите од своја страна држат токму до тоа. Тие нема како да го проголтаат запоставувањето од партнерот, како и недостатокот на романтика и нежност. Односот помеѓу овие два знака е крајно неперспективен.

Овен и Бик

Иако и двата знака се со силен карактер и тврдоглави, односите меѓу нив тешко би се задржале. Замислте си како Бикот си седнал во дворот, си пие чаша убаво вино, си јаде француски сирења и се насладува на зајдисонцето.

Во исто време Овенот се појавува со страшна гримаса на лицето – како тоа Бикот го губи времето за глупости, наместо нешто да заврши. А има толку многу работи да се направат. Едноставно боемската суштина на Бикот никогаш нема да може да се комбинира со примарната ароганција на Овенот.

Рак и Вага

И двајцата се паметни, чувствителни, веруваат во вистинска љубов и мразат агресија. Сепак, нивната врска е речиси невозможна. Вагите го сакаат светскиот живот, излегувањата, трошењето пари, собирањето на пријатели, импулсивни одлуки.

Ракот претпочита да седи дома и да си ги собира парите. Тој секогаш ќе се чувстува недоволно сакан и ценет. Односите помеѓу овие два знака би биле можни по цена на многу компромиси.

Лав и Девица

Лавот сака да е меѓу луѓето и да биде центар на вниманието. Девицата претпочита да стои настрана и да набљудува и тоа само во друштво на најблиските. Лавот е енергичен, агресивен и дејствува со замав. Девицата ретко избувнува, таа ги прави работите чекор по чекор.

Но сето ова не е кој знае каков проблем во споредба со она што Лавот сака да чувстува поддршка од партнерот, особено во нови потфати. А девицата сака да критикува. И да осудува на неуспех речиси уште не почната работа.

Нешто што лавовската природа никогаш нема да прифати. Затоа врската помеѓу овие знаци е пеколно тешка.

Близнаци и Јарец

Оваа унија во почетокот секогаш е многу интересна и возбудлива. Јарецот е восхитен од животниот, креативен и збавен Близнак, а близнакот се чувствува исклучително посебен заради безбедноста и поддршката што неговиот Јарец му ја нуди – на материјален и на емоционален план.

Но, со текот на времето разликите стануваат како трње во очите и на двајцата. Јарецот започнува малку по малку да се згрозува од непостојаната природа на својот партнер. На близнакот од друга страна му е здосадено до смрт од конзервативниот начин на живот и сваќањата на Јарецот. А близнакот не трпи здодевност!

Шкорпија и Стрелец

Шкорпијата е комплексна личност, тешка за разоткривање и недостапна. За него животот е борба и тој ги гони своите цели, правејќи ја прав и пепел секоја пречка, без да размислува за последиците. Стрелецот пак е многу отворена и искрена личност, за која животот е една игра.

Во еден момент Стрелецот започнува да се згрозува од активностите на Шкорпијата. Но многу пред тоа да се случи, Шкорпијата ќе почне да гледа на Стрелецот како на надразнување број еден во животот.

Постојаните тензии и недоразбирања може да ги натераат двата знака на само да се разделат, но и да се замразат.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -