17.8 C
Skopje
Tuesday, April 16, 2024
Платено политичко рекламирање

ПРИКАЗНАТА НА АНГЕЛ ПОПОВ ОД ДОЈРАН: Го излечив Шеќерот со чај од маслинки

Дијабетичар сум и бев со години на инсулин. Откако почнав редовно да го пијам чајот од маслинки, за една година сосема го исфрлив. Отидов на редовен лекарски преглед и докторот се зачуди. Шеќерот ми беше во сосема нормални граници. Почнав прво да ги намалувам единиците на инсулин, а потоа сосема го прекинав.

Чајот од маслинки лечи дваесет и две болести, вели Ангел Попов од Доран, кој и самиот својата болест, дијабетесот, ја излечил со домашен чај кој тој го произведува. Ангел веќе дваесет години одгледува домашни маслинки и од нив прави производи за кои вели дека се лековити.

Дојранскиот кеј, поточно местото наречено Кај Јаворот, е препознатливо по тезгата на чичко Ангел.

Дојран е препознатлив по тезгата на чичко Ангел

„Ова е чиста, еколошка, домашна маслинка. Чајот од неа лечи шеќер, камен во бубрег, холестерол, алцхајмерова болест. Лично јас сум дијабетичар и бев со години на инсулин. Откако почнав редовно да го пијам чајот, за една година сосема го исфрлив. Отидов на редовен лекарски преглед и докторот се зачуди. Шеќерот ми беше во сосема нормални граници. Почнав прво да ги намалувам единиците на инсулин, а потоа сосема го прекинав. Сега, шеќерот го регулирам само со апчиња и со чајот, се разбира. Го правам од маслинка која е од сортата наречена Халкидики. Се прави од гранката која не е прскана, и се остава да се суши во темна просторија 40 дена, на максимум 25 степени.“, ни раскажа Ангел. Кај него, доаѓале и луѓе кои боледуваат од многу други болести и особено му е мило кога по втор пат ќе се вратат и ќе му речат дека неговиот прозивод има ефект.

Целиот текст може да го прочитате на Женски Магазин

поврзани објави

- Advertisement -

Последни објави