fbpx
7.8 C
Skopje

ТУРЦИЈА: Социјалните мрежи ќе бидат затворени, создаваат негативна перцепција за турската економија!

АКТУЕЛНО

Турција го почна затворањето на социјалните мрежи, како дел од мерките по падот на лирата во однос на доларот. Информациите за падот на лирата , создаваат негативна перцепција за турската економија , соопшти Министерството за внатрешни работи на Турција. Министерството не објаснува зошто правните мерки за заштита се однесуваат само на социјалните мрежи и колку и чии приватни профили ќе бидат затворени. Турската лира во однос на американскиот долар претрпе сериозен пад од околу 30 проценти .

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -