fbpx
7.8 C
Skopje

Пандов: Е море зајко, на кое ниво падна, Бугарите преку тебе си играат мајтап со нас

АКТУЕЛНО

Александар Пандов на социјалната мрежа Фејсбук, посвети статус до премиерот Заев и претседателот Радев, кој јавно побара извинување од Зоран Заев до Бугарскиот народ затоа што се мешал и ја навредил бугарската историја. На ова Пандов преку својот статус му пишува на Заев дека со нивото на кое паднал само и штети на Македонија и цел Балкан ни се смее.

„Минаха години Зоки, Чакам те да дойдеш,
чакам те със буйна страст, му порача бугарскиот претседател, на нашиот премиер…

Е море зајко, на кое ниво падна, пошто на Радев не му е по кеиф што си се извинил само на ФБ, па те повикува сега на свирка јавно. Онака како што ти си знаеш, со обилно лигавење, без задршка, како за последен пат да е, до балчак, а притоа и да го гледаш во очи! Учини му на човекот, нема да ти е прв пат, а бога ми ни последен.

Лошото во сето ова е што луѓето во Бугарија тебе те перципираат како премиер на Република Македонија и со самото тоа чинам дека имаат чувство дека преку тебе си играат мајтап со сите нас.

Така да Зоки, меѓу другото и за ова понижување и бламирање што ни го правиш да ни се смее цел Балкан, на 30.09 Македонија ќе #Бојкотира“

 

 

Минаха години Зоки, "Чакам те да дойдеш,чакам те със буйна страст", му порача бугарскиот претседател, на нашиот…

Posted by Aleksandar Pandov on Sunday, August 12, 2018

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -