fbpx
5.8 C
Skopje

Се чувствува загрозен – МВР го чува Христијан Мицкоски

АКТУЕЛНО

Од пред еден месец полицијата го обезбедува лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по негово барање, потврдуваат од Министерството за внатрешни работи за „Слободен печат“.

– Секоја јавна личност, лидер на партија, политичар, новинар, пејач има право да побара полициско обезбедување доколку се чувствува загрозен. МВР прави проценка и потоа решава дали ќе му даде обезбедување или не, велат од МВР за Слободен печат.

Покрај Мицкоски, од други поранешни политичари и фунционери на ВМРО-ДПМНЕ полицијата го обезбедува уште само Никола Груевски.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -