fbpx
1.8 C
Skopje

Ибраимоски: Не се заканував, меѓутоа ако постапуваат така во иднина, ќе мораме да расчистиме со ваквите партии

АКТУЕЛНО

Претседателот на ПЦЕР Самка Ибраимоски по вчерашниот коментар на ФБ во кој што му порачува на претседателот на ВМРО НП Кривогаштани дека поради одлуката за бојкот на ОК ќе ги отворат тефтерите и за нив, денеска во изјава за порталот „Поглед“ вели дека не се заканувал на никого, а тоа било само коментар на социјалните мрежи како граѓанин.

  • Знаете, имаат и тие прљави работи. Тоа не е закана, само укажувам дека и тие имаат прлави работи кои досега не се гледани, меѓутоа ако така постапуваат во иднина, јас како пратеник ќе дадам да се расчисти со ваквите партии кои се кријат зад параванот, вели Ибраимоски за Поглед.

 

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -