17.8 C
Skopje
Tuesday, April 16, 2024
Платено политичко рекламирање

ФОТО Грмежи и црни облаци – Циклонот Глорија стигна во Скопје, попладнево беснее на овие места

Времето во Македонија попладнево е променливо облачно и нестабилно, на повеќе места со пороен дожд, грмежи и повремено засилен ветер, особено во јужните и западните делови.

Во петок и сабота условите за нестабилност ќе се намалат и во поголем дел од земјава ќе преовладува сончево време со мала до умерена облчаност. Во недела и понеделник во попладневните часови ќе има услови за локален пороен дожд и грмежи.

Еве какво е времето низ градовите во Македонија, попладнево:

поврзани објави

- Advertisement -

Последни објави